Prawo zwyczajowe a bezmyślność panujących

Od wielu wielu lat zawsze w Wielki piątek są w różnych rejonach naszego kraju obchodzone obchody tego dnia. Np podkarpacie nawet cały pas Karpat ma zwyczaj tego dnia wieszać kukłę symbolizującą. JUDASZ – dla przypomnienia obyczaj ten jest zarejestrowany jako dziedzictwo kulturowe w UNESCO, czyli dla potomnych całego świata.

I co nagle się dzieje, szanowny pan prokurator i MSW wszczynają procedurę ku temu obrządkowi bo rani uczucia religijne IZRAELA. Najpierw myślałem że to żart – ale nie pełna powagą, no i co gorsze dołączyli się do tego hierarchowie kościoła. Powód – obraża to żydów. No bo to nasza wina że judasz był żydem nasza wina, że był zdrajcą i dziwi mnie jeszcze że Izrael im podobni nie wystąpili o zwrot srebrników no bo to ich.

Ale dosyć kpin – po pierwsze rządzący nie znają obyczajów i prawa zwyczajowego o którego przestrzeganie i szanowanie namawiał kard. Wyszyński i nie tylko on. Bo to dzięki tym obyczajom przetrwaliśmy zabory i wojny. ale współcześni o tym nie wiedza. wstyd iż minister spraw wewnętrznych tego nie zna a jak nie zna to warto się dowiedzieć, a nie robić z siebie barana. Wstyd mi jako działacza antykomunistycznego za takie niby tych prawych zachowanie. zaczynam się zastanawiać do czego my zmierzamy a dla czego?.

Jak tak dalej będzie to Denis i inni jego zwolennicy ustalą że wiosną nie wolno topić Marzanny bo to jest żydówka i znowu problem. Zastanawia mnie to czy my mamy stolice w Warszawie nad Wisłą czy w Izraelu bo ja sobie czegoś takiego nie przypominam Chociaż od dłuższego czasu polityka ma nawet wpływ na geografię bo nagle IZRAEL jest w Europie a nie na płw. Arabskim. Jak nam szybko te ziemie się schodzą a według nauki ma to trwać miliony lat. A tu ni z tond ni z zowąd już są.

O klerze że będzie ciemny to jest zapis w ewangelii św. Mateusza – choć będą głosić słowo Boże to będą to wilcy w owczych skórach, strzeżcie się ich. Ale jeżeli chodzi o polityków czy posłów to nie przypominam sobie jako suweren abym wybierał do rządzenia Denisów i im podobnych. I teraz reasumując kto nie szanuje obyczajów religii i zwyczajów swych ojców nie jest godny być ich przedstawicielami. I tak na marginesie jak wieszano kukły JPII i dokonywaniu tu bluźnierstw niszcząc Krzyże i pomniki to MSW gdzie było w Warszawie czy Tel Awiwie.

Zapamiętajcie politycy jak mówił nasz wielki mąż stanu -ta ziemia to moja matka to moja ojczyzna-a ja dodam i wara innym od niej mój dom moja twierdza bo tu moi przodkowie z wrogami się zmagali ginęli i to ich krew użyźniła te ziemie i ją nam dali abyśmy ją zachowali dla przyszłych pokoleń a nie obcych i wara wam od niej.