dr Ewa Kurek z Pielgrzymką „Warszawskiej Gazety” na Jasną Górę (1.06.2018, godz. 13:00)

Jako zagorzali czytelnicy i fanowie „Warszawskiej Gazety” udaliśmy się na pielgrzymkę na Jasną Górę zorganizowaną przez twórców i czytelników tejże „Warszawskiej Gazety”.

My, jako partia „Wolni i Solidarni” z Częstochowy nie mieliśmy daleko, bo tylko przez miedzę.

Po mszy w intencji „Gazety Warszawskiej” o godz. 13:45 spotkaliśmy się z Panią Ewą Kurek, doktorem historii, zagorzałą orędowniczką pojednania między Polakami i Żydami. Okazało się, że mamy zbieżne poglądy w ww. tematach. Tak więc Pani Ewa Kurek, gwiazda „Gazety Warszawskiej” będzie wspomagała nasze strony internetowe swoimi materiałami historycznymi, książkami, aktualnościami no i swoją genialną i szeroką wiedzą.

To wielki zaszczyt gościć taki intelekt na naszych skromnych łamach internetowych, na stałe jak najbardziej.

Postanowiliśmy również stworzyć kilka projektów polskich i polsko-żydowskich. To wiele jak na początek i dobrze wróży, gdyż zadzierzgnięcie nastąpiło na pielgrzymce i na Jasnej Górze w asyście Czarnej Madonny.

Jarosław Praclewski – Pełnomocnik partii na Koło Częstochowa

Janusz Baranowski – Tatar Polski, twórca Solidarności, potomek Powstańców Styczniowych, Legionistów, Generałów, Harcerzy, Szarych Szeregów, Żołnierzy Wyklętych

Ewa Kurek (ur. 24 listopada 1951 w Kielcach) – polska historyczka, scenarzystka, reżyserka i autorka książek o tematyce historycznej oraz żydowskiej. Jest badaczką stosunków polsko-żydowskich.

W latach 1971–1977 studiowała historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w 1979 uzyskała tytuł magistra, a dziesięć lat później doktora. Była redaktorem i współwydawcą podziemnego „Biuletynu Informacyjnego NSZZ Solidarność FSC w Lublinie”, współpracowała z redakcją podziemnych „Spotkań” oraz polskimi i amerykańskimi redakcjami naukowymi i prasowymi. Wykładała na Toruńskiej Szkole Wyższej (stosunki międzynarodowe) i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (politologia, pedagogika), była adiunktem w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach (dziennikarstwo, socjologia). W ostatnim czasie współpracowała z TVP oraz wydawnictwami polskimi i zagranicznymi, m.in.: „Hippocrene Books” New York; „News of Polonia” – Kalifornia USA; „Gazeta Warszawska” – Polska; „Nowy Dziennik” – New York; „Orzeł Biały” – Boston; „Głos Polski” – Toronto, Kanada.

Dodaj komentarz