WALKA O DWÓCH CEPÓW

Janusz Korwin-Mikke, ANGORA, nr 17, 28.04.2019

W tej chwili chyba najgłupszy wyborca widzi, że jest jawnie przekupywany. Zresztą już w 1848 roku śp. Aleksy de Tocqueville napisał, że „Demokracja przetrwa dotąd, dokąd rządzący nie odkryją, że można przekupić ludzi… ich własnymi pieniędzmi”. Bo przecież „rząd” nie ma żadnych własnych pieniędzy: jeśli daje – to musi nam zabrać.

Więc podatki i wszystkie ceny idą w górę. Ludzie płaczą i płacą. Tylko przekupieni się cieszą.

Niedługo…

Kiedyś p. Irena Santor śpiewała piosenkę śp. Zbigniewa Staweckiego:

Gdy nosiłam dwie kokardy przy warkoczach
Raz mnie przekupić próbowała wścibska ciocia:
„Masz tu cukierki…”

– a refren brzmiał:

Nie ciesz się, nie ciesz się, nie ma z czego
Ja cukierki chętnie zjem, jak ciocia da. Ale…”

Jeśli więc PiS daje jakieś 500++ czy 13.tą emeryturę – to cóż: „Bóg dał ręce, żeby brać – to ruskie przysłowie” – powiedział kapitan Ryków w „Panu Tadeuszu”. Ale absolutnie nie należy czuć się zobowiązanym, by głosować na PiS – bo on przecież nie płaci z własnych, partyjnych pieniędzy. A jeszcze bierze od nas wiele dziesiątków milionów subwencji.

Co więcej: na PiS nie wolno zagłosować. Głosować na nieuczciwego, który żyje z przekupstwa??! Głos na PiS to popieranie korupcji!

I nie wolno zagłosować na PiS we własnym, dobrze rozumianym interesie.

Otóż: o co chodzi w tych wyborach? PiS+ (czyli Kaczyński zjednoczony z Gowinem i Ziobrą) zacięcie kłóci się z PO+ (czyli Schetyną zjednoczonym z Czarzastym i Kosiniakiem-Kamyszem) – po co? Jedne sondaże pokazują, że PiS+ będzie miało 33 proc,, a PO+ 29 proc. – a inne, że odwrotnie (pokazują to, czego chce zamawiający sondaż…). A jaki efekt: taki, że PiS+ będzie miało szesnastu CEPów, a PO+ piętnastu Członków Euro-Parlamentu – albo odwrotnie.

Ale to przecież nie ma najmniejszego znaczenia!!

Od tego, że PiS+ czy PO+ będą miały jednego czy dwóch CEPów więcej lub mniej, nie zależy w Polsce NIC. Ani PiS, ani PO nie będą mogły z tego powodu zrobić w Polsce czegoś więcej lub mniej!

Również w Parlamencie Europejskim jest to bez znaczenia. CEPów jest ponad 750 – i jeden czy dwóch w tę czy we w tę nie robi dostrzegalnej różnicy. Jedyna różnica, że trochę bogatszych będzie dwóch facetów z PiS+, a nie z PO+ – lub odwrotnie.

A teraz proszę pomyśleć: dla tak drobnej różnicy PiS rujnuje finanse państwa i zadłuża się u naszych dzieci (bo ten „deficyt” – czyli dług – dzieci będą musiały spłacać). Dzięki temu dostałem to 13+ czy 500++, a inni płacą w sklepach wysokie ceny i klną.

Ale na jesieni będą wybory do Senatu i Sejmu. I tam będzie naprawdę chodziło o władzę. Więcej: jeśli np. wygra KONFEDERACJA, to ci z PO+ i PiS+ równo pomaszerują do więzień (dlatego ONI kompletnie nas przemilczają i ośmieszają w TVP i TVN!).

Więc PiS niewątpliwie ogłosi jakąś nową „szóstkę Morawieckiego”, by przekupić nowych wyborców…

…a wtedy dostaną po krzyżach ci, co teraz się cieszą z 500++ i 13+.

ONI tak się umówili przy „Okrągłym Stole”: „Ludzie nie wierzą PZPR? Dobrze – to zrobi się kilka partyj, będą się kłócić o pieniądze, ludzie będą zadowoleni, że mają wybór – a potem i tak będzie tak samo”.

Z tym że ONI kłócą się o Twoje pieniądze, Kochany Wyborco. I, jak na pewno zauważyłeś, nikt tam nikogo do więzienia nie wsadza.

Bo ręka rękę myje.

A PiS – PO to jedno ZŁO!

Opracował: Leon Baranowski, Buenos Aires – Argentyna