Budowa siedziby Sądu Okręgowego

Gazeta Częstochowska, nr 27/28, 11-24.07.2019 r.

Wbicie łopaty pod budowę nowej siedziby dla Sądu Rejonowego Częstochowa-Północ nastąpiło 6 października 2018 roku. Dzisiaj wznoszone są już mury obiektu.

Realizowana przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Przemysłówka SA w Częstochowie budowa nowej siedziby Sądu, przy skrzyżowaniu ulic św. Rocha i św. Krzysztofa w Częstochowie, postępuje zgodnie z planem.

Ministerstwo Sprawiedliwości umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego Przemysłówka SA w Częstochowie podpisało 17 września 2018 roku. Prace budowlane ruszyły błyskawicznie, już w następnym dniu po podpisaniu umowy. Mają się zakończyć w trzecim kwartale 2022 r.

Inwestycja będzie kosztować 112 min zł brutto. Przedsięwzięcie jest wynikiem dobrej współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości z częstochowskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości. Ze strony częstochowskiej mocno w realizację projektu był zaangażowany sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński, pozostający w ścisłej współpracy z ministrem Zbigniewem Ziobro oraz wiceministrem Michałem Wójcikiem, który nadzoruje tę inwestycję.

Opracował: Janusz Baranowski – Tatar Polski, twórca Solidarności, potomek Powstańców Styczniowych, Legionistów, Generałów, Harcerzy, Szarych Szeregów, Żołnierzy Wyklętych