KOWIDOWE ŁGARSTWA

dr Robert Kościelny, Obywatelska, nr 34, 20-26.08.2021 r.

Tylko niewielu ludzi ma na tyle niezależny charakter, aby odrzucić kowidowe brednie lejące się z ekranów telewizorów, komputerów, z radia i gazet. Aby przeciwstawić się kłamstwom ekspertów, „naukowców” znanych postaci życia społecznego, politycznego, kulturalnego. Aby wyłączyć się i nie słuchać bełkotu celebrytów, aktorów, sportowców. I – oczywiście – polityków. Czytaj dalej KOWIDOWE ŁGARSTWA

Memoriał im. Kornela Morawieckiego – Miękinia, 28.08.2021 r.

Albert Łyjak, Obywatelska, nr 253, 10-23.09.2021 r.

Akt przyjęcia na Patrona szkółki kolarskiej Kornela Morawieckiego – Marszałka Seniora Sejmu RP Twórcę Solidarności Walczącej

Ideą stworzenia szkółki kolarskiej dla dzieci prowadzonej przez Klub Sportowy Arkadia w Wielkiej Lipie – oprócz rywalizacji sportowej, która wyrabia takie cechy charakteru jak: wytrwałość w dążeniu do celu, nieustępliwość, waleczność – jest również przekazywanie najmłodszym wychowankom takich wartości jak: wiara, patriotyzm uczciwość, pracowitość.

Mając na uwadze potrzebę upowszechniania powyższych wartości wśród młodych adeptów sportu oraz chcąc wspierać proces wychowania kolejnych pokoleń Polaków,

Klub Sportowy Arkadia przyjmuje na Patrona szkółki kolarskiej – śp. Kornela Morawieckiego – jako wzór niezłomnej postawy w walce o wolność Ojczyzny. Czytaj dalej Memoriał im. Kornela Morawieckiego – Miękinia, 28.08.2021 r.

Jacy jesteśmy?

Andrzej Manasterski, Obywatelska, nr 253, 10-23.09.2021 r.

Przed wielu laty Rafał Ziemkiewicz uważał, że główną polską wadą jest naiwność. Pisał: „polski inteligent, człowiek wyżywający się w gadaninie lub pisaniu, żyjący słowem i dla słowa – odziedziczył po swych szlacheckich przodkach pogardę i niezrozumienie dla spraw materialnych. Polityka go fascynuje, ale rozumie ją jako politykowanie. Widzi w niej starcie racji, a nie grę interesów, na której wynik w stopniu większym od gadania wpływa (samo słowo brzmi brzydko) szmal. […] Łudzi się tak: „niech oni mają kasę (siłę), my mamy coś nieskończenie ważniejszego, rację moralną”. Czytaj dalej Jacy jesteśmy?

PARTII DEMOKRATYCZNEJ DROGA DO SOCJALIZMU

dr Robert Kościelny, Warszawska Gazeta, nr 37, 10-16.09.2021 r.

Nastroje w USA stają się coraz bardziej lewicowe, ale nie na tyle, aby ryzykować wystawienie na kandydata na prezydenta jakiegoś lewackiego oszołoma. Dlatego zaproponowano Amerykanom umiarkowanego, z punktu widzenia lewicy, Bidena, a niejednego z radykałów lewackich jako kandydata na prezydenta. Czytaj dalej PARTII DEMOKRATYCZNEJ DROGA DO SOCJALIZMU

ZDRADA KOSZTUJE

Piotr Lewandowski, Warszawska Gazeta, nr 33, 13-19.08.2021 r.

Jeżeli wciąż będziemy zachowywać się jak poniewierana ofiara losu, to skończymy jak ofiara – w geopolitycznym rynsztoku, wykorzystani i porzuceni, jak wielokrotnie to już przerabialiśmy w historii. A Polska zasługuje na lepszą przyszłość.
Stany Zjednoczone przeżywają obecnie gigantyczny kryzys społeczny, zresztą z pełną premedytacją wywołany przez tamtejszą polityczną i kulturową skrajną lewicę… W efekcie Ameryka jest dziś najsłabsza i najbardziej podzielona od czasów wojny secesyjnej. Owa słabość może mieć fatalne skutki – przypomnijmy sobie Cesarstwo Rzymskie, które mimo pozorów potęgi upadło pod ciosami hord barbarzyńców, m.in. z powodu wewnętrznej degrengolady.

Ameryce trzeba wysiać mocny sygnał: zdrada kosztuje! Chcecie robić w Polsce interesy? To bądźcie wobec nas lojalni. Dotąd bowiem nasze relacje z Zachodem (mowa też o Brukseli i UE) były patologiczne i naznaczone z naszej strony syndromem sztokholmskim. Ze strachu przed Rosją godziliśmy się na wszystko. I oni z pełną premedytacją to wykorzystywali.

I. Nowa Jałta Amerykańsko-niemieckie porozumienie (z putinow- ską Rosją w tle) w sprawie Nord Stream 2 zostało w naszym regionie dość powszechnie odebrane jako zdrada, rodzaj współczesnej Jałty czy Teheranu.

Czytaj dalej ZDRADA KOSZTUJE

Tego nie pokaże żadna inna telewizja

Warszawska Gazeta, nr 32, 6-12.08.2021 r.

Ponad 200 tys. osób obejrzało w ciągu ostatnich kilku dni w PL1.tv materiał „Ujawniamy rozmowy z tajnego forum lekarzy – ukrywana prawda o szczepionkach”.

PL1.tv jako pierwsza i jedyna telewizja w Polsce dotarła do bulwersujących, wstrząsających wręcz informacji, jakimi środowisko lekarskie wymieniało się na zamkniętej grupie na Facebooku od chwili, kiedy zaczęto podawać im eksperymentalne preparaty na Covid-19. Czytaj dalej Tego nie pokaże żadna inna telewizja

Nie obrażam, czekam i sprawdzam

Z Grzegorzem Płaczkiem, fotografikiem i blogerem rozmawia Jan Pospieszalski, DoRzeczy, nr 32, 9-15.08.2021 r.

JAN POSPIESZALSKI: Moje życie gwałtownie zmieniły stan wojenny i Smoleńsk. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z pochodzącym z zewnątrz silnym wstrząsem, po którym życie biegnie już inaczej. Czym dla ciebie było pojawienie się pandemii?

GRZEGORZ PŁACZEK: Dla mnie i dla mojej rodziny pandemia jest jak wybuch wulkanu. Kompletna zmiana zawodowa, społeczna… a przy tym odkrycie ludzi, grup, środowisk, które nie zgadzają się z oficjalną narracją… Czytaj dalej Nie obrażam, czekam i sprawdzam