„Cham Kaczyński powinien dostać z liścia” – Cejrowski za ostro o Kaczyńskim, Ma czas na refleksje…

Angora, nr 49, 9.12.2018 r.

„Prezes odpowiada za krew niewiniątek”. Przez te słowa Wojciech Cejrowski nie będzie już miał swojego pasma w programie Michała Rachonia – podał portal Oko.press. Szef „Wiadomości” zapewnia, że to tylko na chwilę: „Przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu” – napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

– Szanowni Państwo, właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku). Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów. Państwu dziękuję za kolosalne wyniki oglądalności. Biliśmy każdą konkurencję na głowę. Balanga trwała 19 miesięcy – napisał Wojciech Cejrowski (Fb.com/Wojciech.Cejrowski).

– Niestety, PiS podobnie jak PO nie znosi słów krytyki. Może jedynie prowadzić utarczki słowne z politykami, ale na tym koniec. Nigdy nie byłam zwolennikiem PO, a PiS traktowałam zawsze na zasadzie wyboru mniejszego zła. Czasami jak patrzyłam na te nagonki medialne, nawet było mi PiS szkoda. Jednak już wtedy miałam świadomość, że p. Kaczyński lubi tylko pochlebców. Nikt nie może wyjść przed szereg. P. Cejrowski ma język niewyparzony, ale spora część jego spostrzeżeń jest trafna. Jednak gdy przestał zgadzać się z PiS, to stał się niewygodny – pisze Anna (wPolityce.pl).

– Jak widać, wg TVP „polska racja stanu”, to po prostu racja Jarosława Kaczyńskiego. Jak mawiał Król Słońce – „Państwo to ja”. Prezes wszystkich prezesów, czyli presidente di tutti presidenti, może nie mówi tak dosłownie, ale tak właśnie się czuje, a cała jego kamaryla utwierdza go w tym przekonaniu – skomentował Jan Helak (Oko.press).

– Gdy mówił faszystowsko-rasistowskie bzdury, gdy palił flagę UE, to był OK, ale jak op… Kaczora, to won z TVPIS. Taka to polska racja stanu – uważa Gaton (Wyborcza, pl).

– Szkoda, że tak się stało, bo ten umysł bardzo pasował do TVP – pisze Obywatel ZB (Wyborcza.pl).

– O! To może i z Trójki go wyrzucą? Wreszcie byłaby jakaś dobra zmiana, a Markoma- nia zaczynałaby się o godzinę wcześniej – pisze Wilczek 1968 (Wyborcza.pl).

– Panie Cejrowski, właśnie spotkała pana cenzura za posiadanie własnych poglądów. I to nie w TVN, gdzie pan pracował wcześniej, ale w TVP za czasów, gdy włada nią władza, której pan sprzyja. Może czasem warto zawalczyć o wolną i liberalną twarz Polski? – pisze wyp3 (wp.pl)

– Wystarczy odpowiednia edukacja seksualna, dostęp do środków antykoncepcyjnych i nie będzie problemu aborcji, jak w krajach cywilizowanych. W każdym natomiast religijnym bantustanie aborcja jest problemem. A musi być możliwa, bo ciąża pozamaciczna musi być rozwiązana aborcją. W przeciwnym razie kobieta umrze. Ale Cejrowski i cała prawa elita (Jaruś, Krysia) ma oczywiście kupę dzieci i najwięcej w tym temacie do powiedzenia – pisze Światowiec (WP.pl).

– WC nie zniknie z telewizji dobrej zmiany. Zbyt dużo elektoratu go popiera, a pan Jarek wie, że w czasie niełatwym każdy głos jest ważny. Dlatego pan WC sobie pokontempluje na temat swojego zachowania, pokaja się przed prezesem i dalej będzie robił swój ułtraprawicowy show. Ku chwale dobrej zmiany, rzecz jasna… – pisze Budyń (Onet.pl).

– Wojtek, miły facet, ale często chlapnie coś dla efektu, bo to efekciarz. Godził się np. oddać Niemcom Wrocław i Szczecin – no żeby były jaja i żeby się o Wojtku gadało. Dobrze mu zrobi odsunięcie – pisze Atanazy (doRzeczy.pl).

– A ja tam go lubiłem. Zwariowany facet, poglądy ma straszne, ale lubiłem go oglądać w kategorii mentalnej egzotyki. Był idealny do wieczorowego piwka i nabijania się, że można takie głupoty gadać lub – co gorsza – wierzyć w nie – pisze Krzych (Onet.pl).

– Jak Cejrowski śmiał się z „Ronalda Pruska”, to było cacy, ale jak zaczął zwracać uwagę, że PiS nie jest lepsze od PO, to już „wolność wypowiedzi” się skończyła. Cejrowski ma poglądy kontrowersyjne, ale trzeba mu oddać honor, że są one stabilne. Głosi je niezależnie od tego, gdzie go zapraszają – ocenia Luśka (doRzeczy.pl).

– Mądra i wyważona decyzja, z którą się zgadzam. Choć w polityce PiS-u nie wszystko mi się podoba, to ostry nalot z atakiem na Pana J. Kaczyńskiego był rażąco niestosowny, zły – uważa BEK (wPolityce.pl).

– Głupie zachowanie TVP. Cejrowskiego należy słuchać, ale nie robić takich numerów. To do niczego dobrego nie doprowadzi. To jest zamykanie ust PiS! – pisze Gość (wPolityce.pl).

Janusz Baranowski – Tatar Polski, twórca Solidarności, potomek Powstańców Styczniowych, Legionistów, Generałów, Harcerzy, Szarych Szeregów, Żołnierzy Wyklętych