Wolna Polska 100-lecie.

Na 11 listopada wszystkie prawicowe ugrupowania mają “gęby” pełne frazesów o pamięci narodowej, o zwycięstwie. Z tych opowieści nic nie wynika poza czczą gadaniną. Nasza grupa Polaków przed tym Cudnym Świętem dokonała pracy u podstaw.

Odsłoniliśmy z krzaków i zapomnienia pomnik Solidarności przed komunistycznym urzędem miasta Częstochowa, zainicjowaliśmy co najmniej dwa nowe pomniki pamięci narodowej w Częstochowie, i pojechaliśmy do dawnej stolicy Państwa Polskiego, polskiego Lwowa.

Pokłoniliśmy się Lwowowi, kamienicom, Uniwersytetom, Wielkim Polakom i Orlętom Lwowskim. Jest wszystkich świętych i na groby Polaków Lwowiaków nie ma kto przyjść w 100 lecie Wolności Polski. Przyjdzie garstka jeszcze nie zmarłych, pamiętających.

Byliśmy na cmentarzu Łyczakowskim i cmentarzu Orląt Lwowskich, jako częstochowianie i jako Wolni i Solidarni. Złożyliśmy wieńce biało-czerwone na pomnikach i grobach sławnych Polaków. Zapaliliśmy światełka i powiedzieliśmy zmarłym Lwowiakom, że “batiary” z Częstochowy pamiętają co Lwowiacy uczynili dla Wolności naszej w Częstochowie.

Zapraszamy do fotograficznego naszego reportażu z dnia wszystkich świętych z Lwowa 2018 roku. Pamiętajmy o Lwowie, umysłowej i inteligenckiej stolicy Wolnej Polski. Cześć Ich Pamięci.

Janusz Baranowski – Tatar Polski, twórca Solidarności, potomek Powstańców Styczniowych, Legionistów, Generałów, Harcerzy, Szarych Szeregów, Żołnierzy Wyklętych