Kto dla nas pisze?

Kto będzie pisał na naszej stronie na stałe? Na pewno zadeklarował współpracę wspaniały poeta, publicysta, producent teatralny, no i cudowny Lwowiak z przepastnych kresów, mieszkający w Krakowie Aleksander Szumański.

Otrzymamy materiały archiwalne i aktualne komentarze polityczno-społeczne od profesora inżyniera Stanisława Chęcińskiego, dystyngowanego, polonijnego działacza, dziennikarza z Waszyngtonu, Chicago i mentora wielu patriotów wolnej ojczyzny Polski.

Zasili nas również mentalnie i dydaktycznie działacz Solidarności Walczącej, Solidarności Rolników Indywidualnych, i innych Śląskich i Krakowskich przyczółków walki z komuchami Jarosław Praclewski. Jego specjalnością będzie wymiar sprawiedliwości, i skarb państwa.

Zaprosiliśmy również legendę Śląskiej Solidarności Andrzeja Rozpłochowskiego, któremu konfident Wałęsa powiedział „postawią Ci szubienicę, a mi tron. Ciebie powieszą, a mnie będą wielbili!” Andrzej salwował się ucieczką do USA, gdzie działał wśród Polonusów politycznie. Na dziś Andrzej Rozpłochowski nadal jest jasną gwiazdą Solidarności, a Wałęsa błąka się jako konfident, i Judasz za pięć złotych.

Napisze dla nas również wspaniały bajkopisarz Bogdan Banaszek, aktor dramatyczny i lalkowy, a jednocześnie spełniony menager biznesowy, podróżnik, poliglota niedościgniony, absolutnie romantyczny i depresyjny. Jak to artysta!

Co nie co dorzuci do naszej strony Janusz Baranowski publicysta, poeta, podróżnik, od niemowlęcia bojownik o wolną i solidarną Ojczyznę Polskę. Jego specjalnością będzie religioznawstwo, historia, i praca u podstaw w iluminacji.

Zaprosimy serdecznie do współpracy niezłomnego Kornela Morawieckiego, prześliczną i mądrą dziennikarkę z „Do Rzeczy” Kamilę Baranowską, bezpardonowego wojownika o Polskę Jana Pospieszalskiego, i niedoścignionego detektywa Historii Waldemara Łysiaka, genialnego z urodzenia pisarza.

Wszyscy, których wymieniłem w pojedynkę daliby radę wypełnić szpalty naszej strony, ale razem będzie to „Biała Armia”, która może pokonać bolszewicką bestię i wypalić ją żywym ogniem na dziś, na jutro i na zawsze. Będziemy zaszczyceni mogąc publikować ich przemyślenia, przefiltrowane przez bezmiar wiedzy, którą zdobyli w swym heroicznym życiu.

Z solidarnościowym pozdrowieniem.

Wydawcy, redaktorzy i administracja.


Krótka informacja o współpracownikach

Aleksander Szumański

(ur. 12 listopada 1931 we Lwowie) – polski poeta, krytyk literacki, niezależny publicysta, korespondent polonijnej prasy amerykańskiej, członek Związku Literatów Polskich i Związku Piłsudczyków, oddział małopolski. Kombatant – osoba represjonowana.

 

Stanisław Chęciński

Doktor inżynier Politechniki Wrocławskiej, później w USA – 35 lat działalności polonijnej (12 w Chicago, Illinois, 23 lata Phoenix Arizona). Obecnie: Częstochowa. Teczka IPN-u grubości 4 cm.

Andrzej Rozpłochowski

(ur. 7 września 1950 w Gdańsku) – polski mechanik, działacz opozycji w okresie PRL i jeden ze współtwórców śląskiej „Solidarności”.

Bogdan Banaszek

(ur. 1958 r.) – aktor (m.in. serial „Policjantki i policjanci”), absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu.

 

Janusz Baranowski

publicysta, poeta, podróżnik, od niemowlęcia bojownik o wolną i solidarną Ojczyznę Polskę. Jego specjalnością będzie religioznawstwo, historia, i praca u podstaw w iluminacji.

Kornel Morawiecki

(ur. 3 maja 1941 w Warszawie) – polski polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji.

Kamila Baranowska

Dziennikarka polityczna, absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Przygodę z dziennikarstwem zaczynała w „Newsweeku”. Ostatnich sześć lat przepracowała w „Rzeczpospolitej”, pisząc głównie o polityce i mediach. Autorka wielu tekstów dotyczących bieżących wydarzeń politycznych, wywiadów i komentarzy. Publikowała także w „Uważam Rze”

Jan Pospieszalski

(ur. 29 stycznia 1955 w Częstochowie) – polski muzyk, aranżer i kompozytor, dziennikarz i publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych.

Waldemar Łysiak

(ur. 8 marca 1944 w Warszawie) – polski pisarz, publicysta, eseista, architekt, bonapartysta i bibliofil.

 

 

 

Inne Ich publikacje

Dodaj komentarz